Story of Medusa (Vulkan Vegas Automaty Online)

Story of Medusa to niezwykły slot online stworzony w 2019 roku przez nieco młodszą, ale już całkiem znaną markę, Spinomenal. Klimat automatu stworzony został na bazie mitów greckich i wzoruje się na micie o Perseuszu, który wyruszył w niebezpieczną podróż, aby zdobyć głowę strasznej meduzy i uratować swoją matkę. Podczas tej niezwykle fascynującej podróży, jej bohaterów spotyka wiele przygód, zetkną się oni z potworami nie z tej ziemi oraz zawalczą o posiadanie naprawdę wyjątkowych skarbów. Story of Medusa nieco wyróżnia się na tle innych gier slotowych tego typu ze względu na niecodzienny układ siatki. Slot posiada 5 bębnów, jednak nie każdy z rzędów ma taką samą długość, w związku z czym gra jest naprawdę nieprzewidywalna i z pewnością zapewni ciekawą rozrywkę. Przez takie ułożenie, sama gra może wydawać się nieco skomplikowana, jednak po kilku zakręceniach łatwo jest się połapać w ogólnym rozłożeniu linii wygrywających.

Podstawowe informacje o Story of Medusa:

  • 5 bębnów
  • wyjątkowy układ rzędów
  • 30 linii wygrywających
  • możliwość zdobycia dodatkowych darmowych spinów
  • możliwość zakupu “dodatkowych” spinów z większym mnożnikiem

Producenci gry zaserwowali nam wiele opcji zwycięstw, dając nam możliwość zyskania dodatkowych spinów na różne sposoby. Prawdopodobieństwo wygranej zwiększają także symbole WILD obecne w grze. Dodatkowym bonusem jest także wysoki mnożnik, który pozwala zwiększyć wygrane przez sumy do całkiem pokaźnych stawek.

Symbole w Story of Medusa – czego się spodziewać

Jak już wspomnieliśmy wyżej, gra utrzymana jest w klimacie mitów greckich, w związku z tym, symbole w niej wykorzystane będą wiązały się z helleńskimi podaniami i mitami o herosach, bogach oraz potworach. Jak w większości slotów, mamy tutaj dostęp do symboli standardowych, które zapewniają nieco mniejsze wygrane – do których należą symbole od Waleta do Asa – których połączenie daje od 10 do 60 punktów. Następnie gracz styka się z takimi symbolami jak Panteon, Człowiek zamieniony w kamień, wizerunek Perseusza, Ateny oraz obraz Meduzy. Dzięki trafnemu połączeniu tych symboli można zdobyć od 20 do 150 punktów.

Oprócz symboli standardowych, w grze znajdziemy także symbole bonusowe, których wylosowanie zapewnia różne dodatkowe profity. Należą do nich:

Symbol Zeusa oraz Stacked Wilds – są to tak zwane symbole WILD, których pojawienie się zastępuje na planszy każdy inny symbol.

Symbol Free Spins – jego wylosowanie w ilości minimum 2 dostarcza 10 darmowych spinów, podczas których zdobyć można najwyższe nagrody, zwiększone dodatkowo przez wylosowany dla nas mnożnik.

Symbol Bonus – przedstawiony w postaci Skrzyni ze skarbami. Jego wylosowanie nagradza natychmiastową, losową premią punktową.

Prize Box Feature – dodatkowy bonus podczas darmowego kręcenia

Po wylosowaniu dwóch symboli Free Spins przeniesieni zostajemy do drugiego trybu gry, podczas którego wykorzystamy zdobyte przez nas darmowe spiny. W tym trybie stawki za konkretnie wylosowane linie wygrywające posiadają taką samą wartość jak w trybie klasycznym, jednakże każdy z 10 darmowych spinów posiada inny, losowo wybrany przez maszynę mnożnik. Mieści się on w przedziale od x2 do x6, co sprawia, że nasze wygrane mogą zostać znacznie zwiększone, a wszystko zależy tutaj od naszego szczęścia.

Jak wysokie wygrane czekają do zdobycia w skarbcu meduzy

Jak brakuje możliwości rozbicia banku, tak wygrane podczas kręcenia są całkiem pokaźne – dodatkowo współczynniki mnożników z różnych źródeł mogą się na siebie nakładać, co potrafi znacznie zwiększać wyniki. RTP tego slotu wynosi 96,5%, co oznacza, że liczyć możemy na całkiem lukratywne zdobycze. Wartość volatility jest natomiast określona jako wysoka, co w połączeniu z RTP rzędu powyżej 96% – oznacza wygrane wypadające rzadziej, jednakże w bardzo konkretnych sumach.

Ogólna ocena Story of Medusa

Story of Medusa to bez wątpienia jeden z ciekawszych slotów online, który dostępny jest dla żądnych rozrywki i wysokich wygranych graczy – a także nieco odświeżenia, względem innych, bardziej klasycznych jednorękich bandytów. Cechuje się ciekawym i przyciągającym uwagę designem, interesującą i ładną grafiką oraz klimatyczną muzyką, która towarzyszy nam podczas rozgrywki. W grze bardzo łatwo jest spędzić sporo czasu – potrafi wciągnąć jak nie jeden automat. Dodatkowym atutem tej gry jest możliwość zakupu dodatkowych “darmowych spinów” – czyli spinów z dodatkowym mnożnikiem. Ogólnie, jeden z lepszych slotów w które graliśmy.